Aktuálně :
Poláci zablokovali mezinárodní silnici smrti

Dosud největší blokádu dopravy na mezinárodní silnici E67, polské silnici č. 8, uskutečnili dnes odpoledne aktivisté v úseku mezi Vratislav

Nehoda na Brance zablokovala příjezd do Náchoda

K vážné dopravní nehodě dvou vozidel došlo dnes odpoledne (kolem 17. hodiny) na příjezdu do Náchoda od Nového Města nad Metují. Silnice je

Náchod se dnes opět topil ve smogu

28.8.2014 - Náchod opět ve smogu. Skoro nehybné kolony v obou směrech od Vysokova až po Běloveskou ulici u Polských hranic. FOTO ↓

Kdeže jsou silnice nejen na Náchodsku?

Mezinárodní silnice je opravována, přestože to není vždy úplně nutné. Ostatní silnice jsou jen látány hrubou nití.

Podpořte nás, sdílejte

Náchodem.info je i na sociálních sítích.
Dejte nám lajk, sledujte nás, "plusujte".

Facebook    Twitter    Google plus

Sdílejte s přáteli, pozvěte je, děkujeme.

 

Napsal Jiří Horák Kategorie: Polsko
Zobrazeno: 2589
Vytisknout

Polská mezinárodní silnice z Náchoda do polské Vratislavi (Wrocław), která má jen v roce 2013 na svědomí 24 lidských životů, bude 19.prosince 2014 na minimálně devíti různých místech na 1,5 hodiny zablokována. Lidem na polské straně se nelíbí, že po úzké a nebezpečné vozovce musejí jezdit desetitisíce obrovských kamiónů denně.

Náchod - Kladsko - 11. 12. 2014 14:00 - Jiří Horák videovize.info - zdroj Gazeta Wrocławska

Do té doby největší blokáda začne poslední pátek před Štědrým dnem přesně v poledne, kdy účastníci blokády začnou nepřetržitě přecházet po přechodu pro chodce v Kobierzycach. Podle organizátorů se tak stane také na nejméně dalších 8 místech: Niemcza, Szklary, Bardo, Bogu-szyn, Szalejów, Polanica-Zdrój, Szczytna i Duszniki-Zdrój. Na následující mapě jsou místa blokády označena čísly 1-9.

Organizátorem blokád je Marcin Kożuchowski. manžel Magdaleny Małolepszej-Kożuchowskiej, která před měsícem zemřela při nehodě, když se vracela z blokády E67 v Szczytnej.

Vysvětlil, že nehoda je jeho osobní tragédií, ale takových tragédií na přetížených silnicích jsou stovky, ne - li tisíce. "Každý, kdo bydlí v blízkosti, ví, co se děje, a zná někoho, kdo tady měl nehodu," říká Kożuchowski. Oznamuje, že tyto akcie budou organizovány pravidelně tak dlouho, až nakonec sliby postavit dálnici z Vratislavi ke hranicím budou splněny.

Nehody na E67 v Polsku

 

 

 

 O tom, že změna způsobu dopravy mezi Vratislaví a Českem je nezbytná, nemají pochybnosti řidiči, policie, záchranáři ani místní správa. Stavba nové komunikace má podporu u představitelů Dolnoslezského vojvodství, a Institut místního rozvoje ve Vratislavi připravuje projektovou dokumentaci.

Foto: Fotograf, který potřebuje vyfotografovat mezinárodní E67 ve dne bez vozidel, například pro potřebu vytvoření panorámy, viz. dole, musí čekat i několik desítek minut (a to jsou ještě tři vozidla chována za větvemi). 

Následující fotografie je panoramatická. Můžete pomocí myši pohybovat s posuvníkem pod fotografií doprava a doleva a rozhlížet se.

 Foto: Panorama v době rekonstrukce železniční trati z Kladska do Chudoby.

Podpořte nachodem.info kliknutím na "To se mi líbí" na Facebooku. Děkujeme.

Podpořte i Poláky v jejich snažení. Děkujeme.

 

Počítadlo

Od zveřejnění stránky
v roce 2014 dne
9. 9. v 09:09:09 hod.
jsme zaznamenali
následující počet
návštěvníků. Děkujeme.

TOPlist

 

 

Počasí:


Aktuální srážky nad ČR
zdroj ČHMÚ

aktuální srážky

 

 

Novinky

Některé novinky a aktuality zveřejňujeme pouze na našem Twitteru a Facebooku.
Například aktuální fotografie z terénu odesílané okamžitě přes mobilní telefon.
Najdete je také zde: